tiistaina, tammikuuta 12, 2010

Kissa vieköön! Matka alkaa kahdeksan tunnin kuluttua

joulu27,2009 063
Ensin bussilla Kajaaniin ja junalla Oulun kautta Tampereelle.
Sotkamo 19:10 – Kajaani 20:00 Aika 0h 50min
Sotkamo 19:50 – Kajaani  20:30 Aika  0h 40min
Junalipun makuupaikalla sain R-kioskin kautta

Ti 12.01.2010 Kajaani 20.56 – Oulu 23.14 Pikajuna 707
Ti 12.01.2010 Oulu 23:52 – Tampere 13.01.2010 Pikajuna 274.

Toivottavasti saan nukuttua kissanunta makuuvaunussa, koska 13.1.2010 matka-aikaa tulee mahtavasti.

Vielä en ole tehnyt päätöstä paluumatkan ajankohdasta? Poikkeaisinko Ollin luona vai käväisenkö Loviisassa?

Helsinki 00:05   Loviisa   01:45   Kesto  1h 40min   vakio 870 Helsinki - Joensuu     M-P,+
Loviisa 14:35  Kouvola 16:10   1h 35min  vakio Loviisa - Elimäki--Nappa--Koria—Kouvola
Tällöin pystyisin hoitamaan postit mukaani.

Junalla 17:55 Kouvola    22:34 Kajaani    InterCity 77  Ei vaihtoja   Kesto: 4:39
Pääsenkö bussilla Sotkamoon? Muistaakseni yhteys on olemassa.
Lähetä kommentti